Orari Rusia 2018

Liga e Kombeve 2018/19: Orari i ndeshjeve

Liga e Kombeve 2018/19: Orari i ndeshjeve të Kosovës dhe të Shqipërisë

Kosova

LIGA D3

07.09.18 - 18:00 Azerbajxhani - Kosova 0-0
07.09.18 - 20:45 Ishujt Faroe - Malta 3-1
10.09.18 - 20:45 Kosova - Ishujt Faroe 2-0
10.09.18 - 20:45 Malta - Azerbajxhani 1-1
11.10.18 - 20:45 Ishujt Faroe - Azerbajxhani 0-3
11.10.18 - 20:45 Kosova - Malta 3-1
14.10.18 - 18:00 Azerbajxhani - Malta 1-1
14.10.18 - 18:00 Ishujt Faroe - Kosova 1-1
17.11.18 - 18:00 Azerbajxhani - Ishujt Faroe 2-0
17.11.18 - 18:00 Malta - Kosova 0-5
20.11.18 - 20:45 Kosova - Azerbajxhani 4-0
20.11.18 - 20:45 Malta - Ishujt Faroe 1-1

Shqipëria

LIGA C1

07.09.18 - 20:45 Shqipëria - Izraeli 1-0
10.09.18 - 20:45 Skocia - Shqipëria 2-0
11.10.18 - 20:45 Izraeli - Skocia 2-1
14.10.18 - 20:45 Izraeli - Shqipëria 2-0
17.11.18 - 20:45 Shqipëria - Skocia 0-4
20.11.18 - 20:45 Skocia - Izraeli 3-2SLajme. Sport. Shqip.

DUELI I RADHËS

Bashkimi mysafir në Gjevgjeli

18/12/18 @ 13:38

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

Champions League/Premier League/Merkato

Shkarkohet Mourinho

18/12/18 @ 11:02

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17/12/18 @ 22:52

KASTRIOTI - TEUTA

Teuta e Shkëmbit, kërcen në pozitën e dytë

17/12/18 @ 22:39

FENERBAHÇE - ERZURUM

As trajneri i ri s’ua sjell fitoren

17/12/18 @ 22:27

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Ibra përgjigjet me stil për kthimin në futbollin evropian

17/12/18 @ 22:13

ANTHONY MARTIAL

Martial vazhdon deri në 2020?

Champions League/Premier League/Merkato

Martial vazhdon deri në 2020?

17/12/18 @ 22:06

EUROPIANI I FEMRAVE NËN 20

FBK organizatore e FIBA U20 për femra

17/12/18 @ 21:45

PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina lëkundet, por nuk rrëzohet

17/12/18 @ 20:47

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

Pjesa e parë: Prishtina - Rahoveci

17/12/18 @ 19:44

VËLLAZNIMI

Pas Astrit Berishës, Vëllaznimi ka zyrtarizuar edhe një përforcim

17/12/18 @ 19:03

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

17/12/18 @ 18:55

PRISHTINA - RAHOVECI

Ndeshja e mbetur: Prishtina - Rahoveci

17/12/18 @ 13:42

1/16

Shorti i 1/16 së finales në Europa League

17/12/18 @ 12:54

1/8

Çiftet e 1/8 së finales në Champions League

17/12/18 @ 11:52

WIZARDS - LAKERS

Lakersat përplasen në WALL

17/12/18 @ 11:12

PRISHTINA (F)

Basketbollistja e dytë nga SHBA-të te Prishtina

16/12/18 @ 19:40

TREPÇA - BASHKIMI

Trepça përfundon vjeshtën në pozitën e katërt

16/12/18 @ 19:17

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Shaqiri show, Liverpool fiton derbin dhe rikthen kreun

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Shaqiri show, Liverpool fiton derbin dhe rikthen kreun

16/12/18 @ 19:12

PJESA E PARË: TREPÇA - BASHKIMI

Përfundon pjesa e parë në Mitrovicë

16/12/18 @ 17:58

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Bashkimi

16/12/18 @ 16:47

SOUTHAMPTON - ARSENAL

22 ndeshje pa humbje, seria ndalet nga Southamptoni

16/12/18 @ 16:21

SHQIP

Zeneli s’mjaftoi për fitore

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli s’mjaftoi për fitore

16/12/18 @ 15:47

BOREA - YLLI

Vjeshta mbyllet me ndeshjen Borea - Ylli

16/12/18 @ 14:31

TREPÇA - BASHKIMI

Derbi në Mitrovicë

FBK Superliga

Derbi në Mitrovicë

16/12/18 @ 14:20

PRISHTINA - PRIZRENI

Seria ngritet në 12

FBK Superliga

Seria ngritet në 12

15/12/18 @ 20:45

PJESA E PARË: PRISHTINA - PRIZRENI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Prizreni

15/12/18 @ 19:35

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Prizreni

15/12/18 @ 18:45

LIPJANI - RAHOVECI

Rahoveci deklason Lipjanin e përgjysmuar

15/12/18 @ 18:33

GJILANI

Gjilani shkëput bashkëpunimin me sulmuesin nga Shqipëria

15/12/18 @ 18:06

SHQIP NË BOTË

Super Bersant Celina, shkëlqen dhe mposht shokun e përfaqësueses

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Super Bersant Celina, shkëlqen dhe mposht shokun e përfaqësueses

15/12/18 @ 17:55

PJESA E PARË: LIPJANI - RAHOVECI

39 epërsi në 20 minutat e para

15/12/18 @ 17:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Lipjani - Rahoveci

15/12/18 @ 16:49

VEDAT MURIQI

Muriqi shënon, Rize rrëmben pikë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Muriqi shënon, Rize rrëmben pikë

15/12/18 @ 15:34

CITY - EVERTON

Rikthehen te fitorja, marrin kreun

15/12/18 @ 15:16

XHUDO

Nora Gjakova e mbyllë me të argjendtë

15/12/18 @ 11:58

CELTICS - HAWKS

Bostoni vër8 në formë

15/12/18 @ 11:14

BLAZERS - RAPTORS

Portlandi mposhtë liderin e Lindjes

15/12/18 @ 11:07

KINGS - WARRIORS

Warriorsat me vështirësi ndaj Kingsave

15/12/18 @ 11:05

XHUDO

Edhe një medalje e artë nga vajzat e Kosovës!

15/12/18 @ 10:55

PRISHTINA - PRIZRENI

Prishtina - Prizreni për herë të parë

15/12/18 @ 10:48


ARKIVA